Hakkımızda

Benimsediğimiz Bilimsel Yöntemler Işığında
Verimli ve Etkili Süreçler Yönetiyoruz.

Disiplinler Arası Yaklaşım

Disiplinler arası bir yaklaşım ile ekonomik değer yaratmak üzere 2020 yılında kurulan Liquidity Trading, finansal ürünlerin alım satımına bilimsel yaklaşım getiren bir finansal teknoloji şirketidir.

Liquidity Trading, bünyesindeki finans mühendisleri ve kantitatif araştırmacılar tarafından geliştirilen ve dinamik olarak optimize edilen yüksek frekanslı alım satım algoritmaları ile önde gelen aracı kurum ve varlık yönetim şirketlerinin getiri performanslarini iyileştirmeyi hedeflemektedir.

Farklı alım satım stratejileri üreten ve uygulayan Liquidity Trading Borsa İstanbul’daki birçok varlık sınıfının hacmine önemli katkılar vermektedir.

Vizyon

Liquidity Trading global finans piyasalarında bilimsel yaklaşımlarla yaratılan etkinlik ve verimliliğin öncüsü olmayı hedefler. Borsa İstanbul’dan başlayarak, dünya genelindeki finans piyasalarında alım satımın geleceğini şekillendirmek üzere teknolojik inovasyonlara imza atmak vizyonumuzun en önemli parçasıdır.

Misyon

Bilimsel mükemmeliyeti ve teknolojik yenilikçiliği finansal alım satımın merkezine koyarak, müşterilerimize ve piyasalara değer katmak öncelikli misyonumuzdur. Bu misyonumuz doğrultusunda finans mühendisleri ve kantitatif araştırmacılarımızın uzmanlığını, yüksek frekanslı alım satım algoritmalarımızla birleştirerek, aracı kurum ve varlık yönetim şirketlerinin getiri performansını sürekli olarak iyileştirmeyi hedefleriz. Borsa İstanbul başta olmak üzere küresel piyasalarda, daha adil, likit ve verimli bir alım satım ortamının oluşmasına öncülük etmeyi amaçlıyoruz.

Liquidity Trading
Uzman Ekibi

Burak Şenyuva

Yönetim Kurulu Üyesi

Liquidity Trading ve Bull Teknoloji ve Arge A.Ş.’de Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Burak Şenyuva kariyerine finans alanında başlamıştır. Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yüksek Frekanslı Ticaret (HFT) Fon Yöneticisi olarak çalışmış ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de hem niceliksel risk uzmanı olarak hem de niceliksel stratejiler ve arbitraj masasında prop trader olarak deneyim kazanmış olan Şenyuva, Boğaziçi Üniversitesi’nden Finansal Mühendislik alanında yüksek lisans derecesi ile 2013 yılında  birincilikle mezun olmuştur.  İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Finansal Matematik eğitimi de almış olan Şenvuya, Sermaye Piyasaları İleri Düzey (Düzey 3) ve Türev Piyasalar lisanslarına sahiptir.

Hikmet Kaya

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Finans Mühendisliği alanlarında eğitim almış olan Hikmet Kaya, finans sektöründe derin bir bilgi birikimine sahip, başarılı bir profesyoneldir. Mesleki kariyerine Finansbank’ta başlayan Kaya, İş Yatırım’da Sayısal Stratejiler ve Arbitraj, Tacirler Yatırım’da Quant Trade ve Tacirler Portföy Yönetimi’nde ise Fon Yönetimi alanlarında çalışmıştır. BT Research Arge ve Teknoloji A.Ş. ile Bull Teknoloji ve Arge A.Ş. şirketlerinde Kurucu Ortak ve Yönetici Ortak olarak görev yapmakta olan Kaya, Sermaye Piyasaları İleri Düzey (Düzey 3) ve Türev Piyasalar lisanslarına sahiptir.

Mustafa Çetin

Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği eğitimi almış olan Mustafa Çetin, CFA, finans ve teknoloji sektöründe derinlemesine bilgi ve tecrübeye sahip bir profesyoneldir. Çetin,  Optiver Holding BV’de Opsiyon Trade,  İş Yatırım’da Sayısal Stratejiler ve Arbitraj, Tacirler Yatırım’da HFT Desk Quant Trade alanlarında görev yapmıştır. BT Research Arge ve Teknoloji A.Ş. ve Bull Teknoloji ve Arge A.Ş.’de Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Çetin, CFA sertifikasına ve Sermaye Piyasaları İleri Düzey (Düzey 3) ve Türev Piyasalar lisanslarına sahiptir.

Uluhan Başağa, PhD.

Genel Müdür

Liquidity Trading firmasında Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Dr. Uluhan Başağa, aynı firmada Head of Quantitative Research, daha öncesinde de İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş’de Senior Quantitative Analyst olarak görev yapmıştır. The City University of New York’tan Finans alanında doktorasını tamamlamış olan Başağa, sırasıyla The London School of Economics and Political Science ve Bilkent Üniversitesi’nden Ekonomi alanında yüksek lisans ve lisans derecelerine sahiptir. Başağa ayrıca Sermaye Piyasaları İleri Düzey (Düzey 3) ve Türev Piyasalar lisanslarına sahiptir.